Batıkentteki butik dershaneler

Ankara Butik Dershane Batıkentteki butik dershaneler

Yayımlanma Tarihi 30.10.2018


Batıkentteki butik dershaneler

Sevgili arkadaşlar bu gün ki ikinci makalem de en son yazdığım keçiören ‘deki butik dershaneler başlıklı makalenin son bölümün de de bahsettiğim üzere batıkent’teki butik dershaneler başlıklı yazım ile batıkent semtinden biraz bilimsel verilerle bahsedeceğim. Ayrıca batıkent’teki  dershaneler ve batıkent de ki butik dershanelerden kısaca bahsetmeye çalışacağım.

Batıkent , Ankara’nın Yenimahalle ilçesin  de bir semttir. Yenimahalle ilçesinin yaklaşık yarısını oluşturmaktadır. Türkiyenin en büyük modern semtlerinden bir tanesidir. Batıkent semtine bağlı olan Turgut Özal Mahallesi 48822, Kardelen Mahallesi 37465, Kent-Koop Mahallesi 30077, Yeni Batı Mahallesi 24612 , Uğur Mumcu Mahallesi 20618 , İlk Yerleşim Mahallesi 19280 , İnönü Mahallesi 17607 , Ergazi Mahallesi 15799 , Batı Sitesi Mahallesi 12358 , Ostim Mahallesi 5371 kişi olmak üzere batıkent toplam da 232009 kişiden oluşmaktadır.  Bu 232009 kişinin 50000 civarı eğitim gören öğrencilerden oluşmaktadır. Bu kadar fazla öğrencinin olduğu yerde eğitime de büyük önem veriliyor. Batıkentteki okullar diğer semtler de ki okullar gibi 20 ila 35 kişilik sınıflardan oluştuğu için ve öğrenciler sınava hazırlandıkların da bu okullar da aldıkları eğitim yeterli olmadığı için dershane takviyesi almak zorunda kalıyorlar. Batıkentteki dershaneler genellikle 20 kişilik sınıflardan oluşur. Ancak bunlardan hariç 4 ile 8 kişi arasın da değişen senıf mevcutları ile butik dershaneler az sayıda da olsa batıkent te mevcuttur. Batıkent‘teki Butik dershaneler diğer semtlere göre fiyat anlamında da daha uygun şartlar sunabilmektedir.

Arkadaşlar bir sonra ki makalem olan çayyolu’ndaki butik dershaneler başlıklı yazım ile çayyolu’ndan ve bu semtteki butik dershanelerden kısaca bahsedeceğim.

Ankara Butik Dershane Keçiörendeki Dershaneler

Keçiörendeki Dershaneler

Sevgili arkadaşlar bu gün ki ilk makalemde en son yazdığım ümitköy’deki butik dershaneler başlıklı makalenin son bölümünde de bahsettiğim üzere keçiören’deki butik dershaneler başlıklı yazım ile keçiören semtinden biraz bilimsel verilerle bahsedeceğim.

← Devamını Oku
Ankara Butik Dershane Butik Dershane Ücretleri

Butik Dershane Ücretleri

2018 verilerine bakıldığında Türkiye de bulunan öğrenci nüfusu 25,5 milyona yaklaşmıştır. Bu sayılarına bakıldığında  143 ülkenin nüfusunu geride bıraktığı görülmektedir . Yani Türkiye`deki öğrenci sayısı çoğu ülkenin nüfusunda bile daha fazladır. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okullarda toplam 17 milyon 749 bin 876 öğrenci eğitim almaktadır. Bunun yanı sıra yüksek öğrenim kurumlarında ise 7 milyon 560 bin öğrenci eğitim hayatına devam ediyor.

Devamını Oku →

Batıkentteki butik dershaneler

Batıkentteki butik dershaneler

Batıkentteki dershaneler genellikle 20 kişilik sınıflardan oluşur. Ancak bunlardan hariç 4 ile 8 kişi arasın da değişen senıf mevcutları ile butik dershaneler az sayıda da olsa batıkent te mevcuttur.

Devamını Oku →