Eryamandaki Butik Dershaneler

Ankara Butik Dershane Eryamandaki Butik Dershaneler

Yayımlanma Tarihi 7.11.2018


Eryamandaki Butik Dershaneler

Eryaman mahallesi, Ankara ili, Etimesgut ilçesi , Eryamanevleri semti sınırları içerisinde yer alır. Etimesgut ilçesinin en büyük mahallesi olan eryaman da erkek nüfus 21.187 ve kadın nüfus 22.434 olmak üzere toplm 43.621 kişi vardır. Eryaman mahallesin de bulunan göksu park Ankara’nın en büyük parklarından bir tanesidir. Eryaman ‘ da ki eski Susuz göleti üzerine 3 ayda bitirilerek 2003 yılı haziran ayında hizmete açılmıştır göksu parkı. 127.189 metre karasi göletten oluşan göksu prk toplamda 508.000 metre karedir. Içerisinde restoran, kafe, dinlence ve piknik alanlarının dışında lunapark bölümleri ile yürüyüş ve koşu yolları da vardır. 127.189 metre karelik gölette balık tutubilmek için 9 adet yüzer iskele bulunmaktadır. 250.200 metre karelik yeşil alanda 1.6 km ahşap yürüme yolu ve 13.000 metre karelik piknik alanında 473 barbekü de mevcuttur. Istanbul yolu üzerinde ve şehir merkezine 20 km mesafededir. Şehrin son dönemde gelişmesi ile şehir merkezi ile iç içe geçmiştir. Yeni metro hattı ile daha da hem semtin hemde parkın cazibesi artacaktır.

Ayrıca son dönem de Türkiye’ nin en büyük üstü açılabilen alış veriş merkezi olan Metromall Etimesgut’un eryaman mahallesinde açıldı. 444 bin metre kare alana sahip ve 2500 kişinin çalıştığı AVM Etimesgut ve Eryaman mahallesine önemli bir değer katmıştır. 218 bin metre karelik kapalı alana sahip olan AVM hazır giyimden ev tekstiline, café restoranlardan sinemaya kadar sektörün öncüsü ulusal ve uluslararası 200 markayı tek çatı altında toplamıştır. Eryaman Güzelkent’te açılan metromall AVM metro istasyonu ve toplu ulaşıma merkezine yakın olması ile başkentlilere ulaşım kolaylığıda sağlamaktadır. Ayrıca Eryaman mahallesin de optimum alış veriş merkezi gibi büyük mağzalarda hali hazırda hem eryaman halkına hem etimesgut ilçesi sakinlerine hemde Ankara’nın değişik semtlerinde ki halkımıza hizmet sunmaktadır.

Dershane öğrencilerin bir öğretmenin gözetimi altında, anlatma, araştırma, küme çalışması gibi yollarla ve türlü eğitim araç ve gereçlerinden de yararlanarak ders yaptıkları yer, derslik sınıf, öğrencilere okul dışında para karşılığı eğitim veren özel kuruluşlardır.

Dershaneye olan ihtiyaç bütün türkiye de olduğu gibi Ankara da da her geçen gün armıştır. Bu ihtiyacın her geçen gün artmasının en büyük nedeni ülkedeki uygulanan sınav sistemidir. Öğrenciler daha iyi bir eğitim alabilmek için sürekli bir sınava girmek zorundadır ve okullarında aldıkları eğitim bu sınavlar için yeterli gelmemektedir. Bu nedenle Ankara da yaşayan veliler ve öğrenciler ankaradaki özel dershanelere başvurmaktadırlar. Son dönemlerde 2013 yılından bu güne kadar dershneler en fazla konuşulan kurumlar haline gelmiştir. Ha kapandı ha kapanacak darken bu süreç bu şekilde 4 yıldır devam etmektedir. Dershanelerin kapatılması eğitim ihtiyacını malesef bitirmeyeceği için öğrenciler ve velilerde hala dershane veya daha fazla maliyette ki özel derslere yönlenmektedirler

Eryamandaki Dershaneler velilere ve öğrencilere ellerinden geldiğince etüt merkezi , koçluk merkezi yada özel eğitim kursu adı altında eğitim imkanı sunmaktadırlar.

Ankara Butik Dershane Ümitköydeki Butik Dershaneler

Ümitköydeki Butik Dershaneler

Ümitköy 39.905350 enlem ve 32.709000 boylamda yer almaktadır. Yenimahalle ilçesine bağlı bir semttir. Şehir merkezine biraz uzak mesafede olan Ümitköy son zamanlar da aktif olan konut projeleriyle değerlenmektedir. Yapılan projelerle nüfusunda da artış yaşanmaktadır.

← Devamını Oku
Ankara Butik Dershane Ankaranın En İyi Butik Dershanesi

Ankaranın En İyi Butik Dershanesi

Ankara’nın kuruluş tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte yapılan araştırmalar, bölgedeki yerleşmelerin insanlık tarihi kadar eski olduğunu, bölgenin birçok medeniyete beşiklik ettiğini ortaya koymaktadır. Belgelere dayanmamakla birlikte ilk adının

Devamını Oku →

Eryamandaki Butik Dershaneler

Eryamandaki Butik Dershaneler

Eryaman mahallesi, Ankara ili, Etimesgut ilçesi , Eryamanevleri semti sınırları içerisinde yer alır. Etimesgut ilçesinin en büyük mahallesi olan eryaman da erkek nüfus 21.187 ve kadın nüfus 22.434 olmak üzere toplm 43.621 kişi vardır. Eryaman mahallesin de bulunan göksu park Ankara’nın en büyük parklarından bir tanesidir.

Devamını Oku →