Ümitköydeki Butik Dershaneler

Ankara Butik Dershane Ümitköydeki Butik Dershaneler

Yayımlanma Tarihi 7.11.2018


Ümitköydeki Butik Dershaneler

Ümitköy 39.905350 enlem ve 32.709000 boylamda yer almaktadır. Yenimahalle ilçesine bağlı bir semttir. Şehir merkezine biraz uzak mesafede olan Ümitköy son zamanlar da aktif olan konut projeleriyle değerlenmektedir. Yapılan projelerle nüfusunda da artış yaşanmaktadır. Konut projelerinin yanı sıra yeni okul projeleri de mevcuttur. Artan öğrenci nüfusuyla beraber okul sayılarında da bir artış söz konusudur. Bir bölgede ki okul sayısızın fazla olması hem kalabalık bir öğrenci nüfusuna sahip olduğunu hem de eğitime verilen değeri göstermektedir. Devlet okullarında yine de sayı yetersiz kalmıştır ve öğrenci sayısı çok fazladır. Sayının fazla olması nedeni ile sınıf mevcutları oldukça fazladır. Bu da beraberinde öğretmen başına düşen öğrenci sayısındaki fazlalığa neden olmaktadır. Genellikle devlet okullarında bu tür sıkıntılar yaşanmaktadır. Özel okullarda ve butik dershaneler de bu sıkıntıların önüne geçilmektedir. Sınıf mevcutları hem öğretmenler hem de öğrenciler için en verimli olacak şekilde ayarlanır. Bu sayılar özel okullar da 20’yi bulurken butik dershaneler de sınıf mevcutları 4 ile 7 kişi arasında değişmektedir. Bunların yanı sıra öğretmenler özel okullar da ve butik dershaneler de öğrencilerin sayıları daha az olduğu için ve yeterli zamanı bulabildikleri için öğrenciler ile daha yakından ilgilenebilmektedirler. Öğrenciler için öğretmen kavramı çok farklı ve çok önemlidir. Öğretmen bir öğrencinin hayatını tamamen değiştirebilir. Öğretmenlerini sevdikleri dersler de öğrencilerin çok daha başarılı oldukları yapılan çalışmalar ile de kanıtlanmıştır. Öğretmenler öğrencilerine hem dersleri hem de çalışmayı öğretmenin yanı sıra anlayışlı , merhametli, adaletli ve her daim doğruyu söylemeyi yapmayı göstermektedir. Öğretmenler öğrencileri bu denli etkilediklerine göre okulların öğretmen seçimlerinde oldukça dikkatli ve titiz davranmaları gerekir. Söyledikleri ve savunduklarıyla yaptıklarının örtüşmesi en dikkat etmeleri gerekenler arasındadır. Anlatacakları dersler hakkında kapsamlı bilgilere sahip başarılı bir eğitimci olmaları gerekmektedir. Ümitköydeki butik dershaneler, özel okullar ya da Ankara genelinde özel okul ve dershaneler eğitim konusuna nasıl dikkat ediyorlar ise eğitimi veren öğretmene de o kadar dikkat etmektedirler. Bugün sizlere Ümitköydeki butik dershaneler hakkında bilgi vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Çayyolu'undaki butik dershaneler hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

 

Ankara Butik Dershane Keçiörenin En İyi Butik Dershanesi

Keçiörenin En İyi Butik Dershanesi

Keçiörenin En İyi Butik Dershanesi öğrencilerin ne istediklerini bilen ve öğrencilerin istedikleri noktalara gelebilmeleri için etkili ders yöntemleri , kaliteli öğretmenleri , teknolojik imkanları ile öğrencilerine hizmet vermektedir

← Devamını Oku
Ankara Butik Dershane Eryamandaki Butik Dershaneler

Eryamandaki Butik Dershaneler

Eryaman mahallesi, Ankara ili, Etimesgut ilçesi , Eryamanevleri semti sınırları içerisinde yer alır. Etimesgut ilçesinin en büyük mahallesi olan eryaman da erkek nüfus 21.187 ve kadın nüfus 22.434 olmak üzere toplm 43.621 kişi vardır. Eryaman mahallesin de bulunan göksu park Ankara’nın en büyük parklarından bir tanesidir.

Devamını Oku →

Ümitköydeki Butik Dershaneler

Ümitköydeki Butik Dershaneler

Ümitköy 39.905350 enlem ve 32.709000 boylamda yer almaktadır. Yenimahalle ilçesine bağlı bir semttir. Şehir merkezine biraz uzak mesafede olan Ümitköy son zamanlar da aktif olan konut projeleriyle değerlenmektedir. Yapılan projelerle nüfusunda da artış yaşanmaktadır.

Devamını Oku →