HEMEN BAŞVUR Etüt merkezli eğitim | Ortadoğulular Kurs Merkezleri

Etüt merkezli eğitim

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Etüt merkezli eğitim


Etüt merkezli eğitim

Eğitim sürecinde öğrencilere düşen görevlerin yanında eğitim öğretim merkezlerine de büyük görev düşmektedir. Bu görevlerden biride sağladıkları etüt imkanlarıdır. Peki etüt nedir? Öncelikle bu konuya açıklık getirelim. Etüt, öğrenci ve öğretmen birebir geçen öğrencinin eksik olduğu düşülen konu veya ders hakkında yapılan ders dışı çalışmalardır şeklinde tanılayabiliriz. Etüt öğrencinin ders esnasında kavrayamadığı veya çözmediği soruları çözebilmesi adına  büyük bir önem taşımaktadır. Ne yazık ki bu imkanı devlet okullarının yapamadığını söylemekteyiz. Müfradatta olmayan bu avantajı dershaneler, özel okullar ve temel liselerin sağladığını söylebiliriz. Etüt merkezli eğitim sağlayan bu tip kurumlar öğrencinin ilerleyen eğitim hayatında ve karşısına çıkan sınavlarda başarıyı garantilemesini sağlamaktadır. Ders esnasında her öğrenci çeşitli sıkıntılar yaşayabilir. Derse odaklanamayabilir veya zihni başka bir şey de takılı kalabilir veya konu gerçekten zor gelebilir. Bu esnada öğrencinin kısa süre içerisinde konuyu detaylı bir şekilde öğrenmesi anlamadığı noktaların üzerine gidilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde anlaşılmayan bir konu veya ders çığ gibi büyüyüp ilerleyen eğitim hayatında ve karşısına çıkan sınavlarda büyük bir sorun olarak yer alabilir. Bu sebeplerle beraber etüt merkezli eğitimin büyük bir öneme sahip olduğunu söylebiliriz.

Ortadoğulular eğitim kurumları olarak eğitim sürecinin içerisinde etüt etkeninin öneminin farkında olarak etüt merkezli eğitim vermekteyiz. 2002 den beri eğitim öğretim sektörünün içerisinde olan kurumumuz her zaman öğrencilerin çıkarlarını ve başarılarını göz önünde bulundurmuştur. Etüt merkezli eğitimde bu doğrultuda sağladığımız ayrıcalıklardan sadece bir tanesidir. Sağladıkları ayrıcıklarla her geçen gün daha çok büyüyen kurumumuz eğitim hayatının ilk yıllarında Ankara butik dershanesi olarak ilerlerken bünyesine anadolu lisesi, temel lise, matematik kursu, özel öğretim kursu, kişisel gelişim kursu ve yabancı dil kursunu dahil etmiştir. Gelin bu sizlere Ankara temel lisesi olarak anılan temel lisemizin bünyesinde sağladığımız imkanlardan ve etüt merkezli eğitimimizden bahsedelim. Ankara temel lisesi olarak bünyemize kayıt olan öğrencilerimize zengin kaynaklar, butik eğitim anlayışı ile beraber 8 – 10 kişilik sınıflarda eğitim, yarıyıl kampları, matematik yaz kampları, eğitim koçluğu desteği, psikolojik danışmanlık desteği, düzenli olarak uygulanan deneme sınavları ile öğrencilerimizin eğitimlerini en iyi şekilde tamamlamaktayız. Ankara temel lisesi olarak etüt merkezli eğitimden bahsedecek olursak öncellikle etütlerin bireysel ve sınıf etütleri olarak iki şekilde uyguladığımızı söylebiliriz. Ankara temel lisesi olarak bireysel etüt kolaylığımızda etütler öğrenmen öğrenci şeklinde  birebir ilerlemektedir. Öğrencinin eksik olduğu düşünülen konuda ve üzerinde durulması gereken yerleri tekrarlayıp ekstra testlerin çözülmesi ile devam eden bir süreçten oluşmaktadır. Sınıf etütleri ise sınıfın kendi kararı doğrultusunda anlamadıklarını düşündükleri konu üzerinde ekstra bir saatlik ders ve bireysel etüt imkanında bahsettiğimiz doğrultular üzerinden devam etmektedir. Ankara temel lisesini pek çok devlet okulu ve özel kuruluşlardan ayıran en büyük etkenlerden biri de budur.

Ankara temel lisenin ayrıcalıklarından ve en önemlisi etüt merkezli eğitiminden yararlanmak adına sizleride kurumumuza davet ediyoruz.

İletişim

Ankaranın En İyi Butik Dershanesi İletişim Telefonları 0 312 418 20 08

← Devamını Oku
Ortadoğulular Kurs Merkezleri Ankara Butik Dershanesi-Eğitimde Motive

Ankara Butik Dershanesi-Eğitimde Motive

Sansasyonel bir eğitim yılının ardından sınava az bir süre kaldı. Öğrencilerin daha dün gibi hatırladıkları 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk gü...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0 312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.